Lech Poznań - Górnik Zabrze online -> SoccerLive.com.pl - Mecze na żywo, relacje live w internecie

Lech Poznań
Górnik Zabrze
2 : 4

Putnocky - Situm, Dilaver, Vujadinović, Kostewycz - Trałka, Majewski (74' Makuszewski), Gajos - Klupś (HT' Chobłenko), Gytkjaer, Jóźwiak.
Loska - Wieteska, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz (90+1' Wolniewicz) - Kądzior, Matuszek, Żurkowski, Kurzawa - Smuga (80' D. Pawłowski), Urynowicz (86' Koj).

*'
Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas.

*'
Spora niespodzianka w Poznaniu. Górnicy zasłużenie wywożą komplet punktów ze stolicy Wielkopolski. Lechici, na dobrą sprawę, ruszyli do ataków dopiero po wejściu na boisko Macieja Makuszewskiego.

FT'
Górnicy wybili piłkę po wrzutce Makuszewskiego i arbiter zakończył spotkanie!

90+4'
Rzut wolny dla gospodarzy w pobliżu szesnastki rywala.

90+3'
2:4! Kapitalna bramka Gajosa z przewrotki!
Kapitan Lecha w efektowny sposób zamknął centrę Jóźwiaka.

90+2'
Gajos chciał przelobować Loskę, ale trafił tylko w górną siatkę.

90+1'
Trzecia zmiana w zespole z Zabrza: Wolniewicz za Gryszkiewicza.

90'
Arbiter przedłużył drugą połowę o cztery minuty.

90'
żółta kartka Żółty kartonik obejrzeli Matuszek i Loska.

88'
Bardzo niecelny strzał Kądziora.

87'
Miejscowi źle rozegrali ten stały fragment gry, nie było najmniejszego niebezpieczeństwa pod bramką Loski.

86'
Zanim jednak wznowią grę gospodarze, w Górniku nastąpi zmiana: Koj zajął miejsce Urynowicza.

85'
żółta kartka Szarża Makuszewskiego zakończyła się faulem Gryszkiewicza. Żółta kartka dla winowajcy i rzut wolny na wysokości pola karnego zabrzańskiej drużyny.

84'
Obrońcy gości zatrzymali strzał Jóźwiaka, który prawdopodobnie zmierzał do bramki.

83'
żółta kartka Żółty kartonik dla Dilavera za faul na zawodniku zabrzan.

81'
Sędzia Frankowski udaje się do kamery w celu wideoweryfikacji.

80'
Korekta w składzie Górnika Zabrze: Dariusz Pawłowski wszedł za Smugę.

79'
żółta kartka Żółtą kartkę obejrzeli Vujadinović i Wieteska.

78'
Kostewycz dograł wprost na głowę obrońcy przeciwnika.

75'
1:4! Chobłenko celną główką zamknął centrę Makuszewskiego! Poznaniacy walczą, choć wydaje się, że jest już za późno na jakąś zdobycz punktową.

74'
Druga zmiana w Kolejorzu: Makuszewski zajął miejsce Majewskiego.

73'
0:4! Kądzior dobił uderzenie Kurzawy!
Lewy skrzydłowy Górnika zabawił się z Gajosem, po chwili huknął z powietrza z ostergo kąta, piłkę odbił Putnocky pod nogi Kądziora, a ten dopełnił formalności.

70'
Dużo szczęścia miał Majewski. Ofensywny gracz gospodarzy powinien obejrzeć drugą żółtą kartkę za przewinienie w środku polu.

68'
0:3! Matuszek wykorzystał bierność defensorów!
Katastrofalna postawa obrońców Lecha, a pomocnik Górnika uprzedził zaskoczonego Kostewycza.

67'
Lechitom brakuje pomysłu na odrobienie strat. Podopieczni trenera Bjelicy są przewidywalni do bólu.

66'
Wślizg Gajosa uratował gospodarzy od straty trzeciej bramki po próbie Kądziora.

65'
Płaska bomba Kądziora trafiła tylko w boczną siatkę.

63'
Fatalna próba Kostewycza, wysoko nad bramką.

62'
Bochniewicz sfaulował Chobłenkę tuż przed linią szesnastki. Będzie okazja do bezpośredniego uderzenia.

61'
Chobłenko przyjął sobie futbolówkę w polu karnym Górnika, jego późniejszy strzał został zblokowany.

60'
Jóźwiak napędził akcję gospodarzy, zagrał pod nogi Situma, który został zablokowany.

59'
żółta kartka Bochniewicz obejrzał kartonik w kolorze żółtym za faul taktyczny na Gytkjaerze.

57'
żółta kartka Nic nie wynikło z tego kornera, po chwili Majewski przewinił w starciu Kądziorem. Żółta kartka dla pomocnika Lecha.

56'
Przyjezdni wywalczyli rzut rożny.

55'
Trałka znalazł się w dobrej sytuacji w szesnastce rywala, ale uderzył bardzo niecelnie.

53'
Całkowicie nieudana centra Situma z prawej flanki.

52'
Jóźwiak popełnił faul w ofensywie na Suarezie.

50'
Goście eliminują wszelkie potencjalne zagrożenie, jakie może płynąć z akcji gospodarzy.

48'
Loska miał problemy z wypiąstkowaniem dośrodkowania, jednak jego koledzy z obrony zdołali wyekspediować futbolówkę.

47'
Zagranie ręką Chobłenki przy linii końcowej, gra przerwana.

46'
Druga połowa rozpoczęta!

*'
W szeregach Lecha Poznań nastąpiła zmiana: Chobłenko zastąpił Klupsia.

*'
Gracze ponownie zameldowali się na boisku.

*'

*'
Zabrzanie zasłużenie prowadzą w Poznaniu. Górnicy narzucili lechitom swój styl gry, a pressing, jaki narzucają na gospodarzy, umożliwia im kontrolowanie przebiegu meczu.

Przerwa!

45'
Dwie minuty doliczone.

44'

43'
Celne uderzenie Żurkowskiego spoza pola karnego, jednak wprost w ręce Putnockiego.

42'
Przeciągnął dośrodkowanie Kostewycz, Klupś nie miał szans na zamknięcie akcji.

41'
Techniczny strzał Jóźwiaka z daleka, udanie interweniował bramkarz Górnika.

40'
Gospodarze starają się odpowiedzieć, ale brakuje im precyzji w grze.

37'
Kolejorz najwyraźniej nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Poznaniacy są wyraźnie zaskoczeni.

35'
0:2! Wieteska pokonał Putnockiego!
Słowacki bramkarz odbił piłkę do boku po uderzeniu Żurkowskiego, na co tylko czekał prawy defensor i na wślizgu wepchnął piłkę do siatki.

34'
Loska przeniósł futbolówkę nad poprzeczką po strzale Vujadinovicia! Jeszcze jeden korner, po którym nie było zagrożenia.

33'
Kolejny rzut rożny dla piłkarzy z Wielkopolski.

31'
Nieporozumienia zażegnane, obyło się bez kartek.

30'
Mała sprzeczka na boisku, Trałka miał pretensje, że żaden z zabrzan nie wybił piłki.

29'
Nie było zagrożenia pod bramką Górnika po tym rzucie rożnym.

28'
Doskonała parada Loski po główce Gytkjaera! Tylko korner dla gospodarzy.

27'
Klupś znakomicie nabiegł na wrzutkę Jóźwiaka, ale nie skierował piłki do siatki.

25'
Vujadinović popełnił błąd, który mógł kosztować jego drużynę stratę gola, gdyby nie powrót Trałki.

24'
Majewski zacentrował na głowę Vujadinovicia, Czarnogórzec nie przymierzył jednak w bramkę.

23'
Rykoszet po strzale Jóźwiaka, poznaniacy zdobyli rzut rożny.

22'
Loska udanie odbił główkę Gytkjaera. Duńczykowi dogrywał Kostewycz.

21'
Górne podanie Majewskiego w kierunku Klupsia, wychowanek Kolejorza nie zdołał opanować piłki.

20'

18'
0:1! Urynowicz nie dał szans golkiperowi Lecha!
Napastnik zabrzan wykorzystał bierne zachowanie defensorów, odwrócił się z piłką w szesnastce i z chirurgiczną precyzją kropnął w prawe okienko bramki.

16'
Mocny strzał Gajosa z ponad 30 metrów poszybował wysoko nad poprzeczką.

15'
Obyło się bez większego zagrożenia.

15'
Sfaulowany Klupś na połowie przyjezdnych. Rzut wolny dla podopiecznych Nenada Bjelicy.

14'
Po wrzutce z narożnika boiska niecelnie główkował Matuszek.

13'
Korner dla Górnika Zabrze.

12'
Loska świetnie zatrzymał Jóźwiaka, który finezyjną próbą chciał zakończyć akcję gospodarzy.

11'
Żurkowski oddał strzał zza szesnastki, spokojnie złapał futbolówkę Putnocky.

10'
Z każdą kolejną minutą rośnie przewaga lechitów.

8'
Jóźwiak trafił w słupek! Młody skrzydłowy uderzył płasko z dystansu, niewiele zabrakło do zmiany rezultatu.

7'
Centra Situma, dobrze ustawieni obrońcy oddalili niebezpieczeństwo.

5'
Smuga przegrał pojedynek o futbolówkę z Vujadinoviciem w polu karnym Lecha.

3'
Szarżował Jóźwiak, po chwili podał do Situma, Chorwat szukał dośrodkowaniem Gytkjaera. Wypożyczony z Dinama Zagrzeb gracz dograł jednak wprost na głowę Suareza.

2'
Urynowicz zagrał ręką przy próbie przyjęcia piłki. Nie umknęło to uwadze sędziego głównego.

1'
Rozpoczęli goście!

*'
Zawodnicy wychodzą na murawę INEA Stadionie. Kibice odśpiewują hymn Kolejorza.

*'

*'
Do poprowadzenia spotkania został wyznaczony Pan Bartosz Frankowski (Toruń).

*'
Poza braćmi Wolsztyńskimi, trener Marcin Brosz nie mógł skorzystać także z najlepszego strzelca Górnika, Igora Angulo.

*'
Rezerwowi: W. Pawłowski, Wolniewicz, Liszka, Koj, D. Pawłowski, Hajda, Ambrosiewicz.

*'
Zestawienie przyjezdnych zostało zaprezentowane.

*'
Zaskoczenia w kadrze meczowej gospodarzy: Maciej Makuszewski powrócił do niej po ponad czteromiesięcznej przerwie. Nie ma w niej natomiast Darko Jevticia, który najprawdopodobniej nie doszedł do pełnej gotowości po problemach zdrowotnych w środku tygodnia.

*'
Obsada ławki rezerwowych: Burić, Serafin, Chobłenko, Makuszewski, Barkroth, Janicki, Tomasik.

*'
Poznaliśmy wyjściowy skład Kolejorza.

*'
Obydwa zespoły nie będą mogły skorzystać z kilku graczy. Nenad Bjelica, szkoleniowiec zespołu miejscowych, nie może dzisiaj skorzystać z zawieszonego za żółte kartki Roberta Gumnego, oraz kontuzjowanych: Thomasa Rogne, Mihaia Raduta oraz Elvira Koljicia. Z kolei w drużynie z Zabrza nie zobaczymy m.in. Łukasza i Rafała Wolsztyńskich, którzy dochodzą do siebie po odniesionych urazach.

*'
W nadchodzącej rywalizacji zmierzą się drużyny o odmiennych celach. Lechici walczą o mistrzostwo Polski, natomiast górnicy, po odpadnięciu w półfinale z Pucharu Polski, chcą zdobyć miejsce umożliwiające im start w eliminacjach do Ligi Europy.

*'
Pierwszy gwizdek arbiter zabrzmi o godzinie 20:30.

*'
Witamy Państwa serdecznie!
Przed nami jedno z najciekawszych spotkań 33. kolejki Lotto Ekstraklasy. W stolicy Wielkopolski Lech Poznań podejmie Górnika Zabrze.

Mecze na żywo Ranking bukmacherów
Design: D314.pl. Realizacja: Web Crew.pl
Mecze na żywo, transmisje online, skróty meczów i polska telewizja w internecie za free.