Mecze na żywo: Górnik Zabrze - Legia Warszawa
FT'
Niezmiernie dziękuję Państwu za obecność podczas relacji. Życzę Państwu spokojnej nocy.

120+3'
To jest wielka sensacja!
Legia już poza burtą Pucharu Polski. Obrońcy tytułu w dziwnych okolicznościach dali wydrzeć sobie prawie pewne zwycięstwo.
Marcin Brosz pokazał swój wielki kunszt szkoleniowy. Trener Zabrza idealnie wypunktował słabe punkty warszawiaków.

120+2'
Angulo w lewy słupek! Snajper znakomicie urwał się obronie Legii. Do podwyższenia zabrakło naprawdę niewiele.

120'
Oficjalnie: sędzia doliczył dwie minuty.

120'
Prijović z ogromną ambicją walczył o piłkę z dośrodkowania. Efektem jego pracy będzie rzut rożny.

119'
żółta kartka Tomasz Jodłowiec wpisany do notesu arbitra.

117'
Moulin technicznie chciał zagrozić Kasprzikowi. Ale najpierw musiał być spełniony jeden warunek - piłka przechodzi przez mur. Niestety, ale nie udało się nowemu graczowi Legii zrealizować tego warunku.

116'
Tomasz Jodłowiec faulowany w bardzo niebezpiecznym miejscu dla zabrzan. Będzie możliwość do oddania bezpośredniej próby z rzutu wolnego.

114'
Gospodarze mieli piłkę meczową!
Grendel w znakomitej sytuacji powinien, a nawet jego koniecznością było podać do niekrytego Gergela. Pierwszy z wymienionych sam próbował podwyższyć stan meczu.
Zdarzenie miało miejsce w polu karnym Legii.

112'
Mogło być 4:2!
Rzeźniczak w odpowiednim momencie ubiegł Angulo, który już wślizgiem chciał sfinalizować dogranie z lewego skrzydła boiska.

111'
Ekipa ze stolicy Polski już na aferę. Podopieczni Hasiego ani myślą o jakichkolwiek próbach składnych akcji.

109'
Prijović błysnął znakomitym huknięciem bez większego przygotowania. Jego strzał zza pola karnego otarł się o poprzeczkę bramki Kasprzika.

108'
żółta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Kasprzika. Bramkarz Górnika Zabrze miał jakieś pretensje do arbitra.

107'
Aleksandrow zdecydowanie za wysoko podniósł nogę.

107'
Na murawie leży Plizga.

106'
Zawody toczą się dalej!

Gol dla Górnika Zabrze padł po wrzutce z rzutu rożnego. Kopacz lepszy od Jodłowca.

105+3'
Koniec pierwszej części dogrywki.

105+2'
3:2! Kopacz nieoceniony!
Stoper gospodarzy po raz kolejny wygrał rywalizację o piłkę z narożnika boiska. Kąśliwe uderzenie piłki głową zaskoczyło bezradnego Cierzniaka.

105+1'
Górnik Zabrze próbuje wykorzystać nieład organizacyjny "Legionistów".

105'
Dwie minuty dorzucone do I połowy dogrywki.

104'
Maciej Dąbrowski w ramach pomocy medycznej musiał na chwilę opuścił plac gry.

103'
Trener Brosz nieźle rozdysponował zmiany w czasie. Szymon Skrzypczak zmienił Cerimagicia.

101'
Medycy Legii znów zatrudnieni. Trzeba pomóc duetowi stoperów. Maciej Dąbrowski również skarżył się na skurcze.

100'
Kuba Rzeźniczak po profesorsku zaasekurował Brzyskiego. Cerimagić nieźle ominął Brzyskiego. Cała akcja zakończyła się złamaniem przepisów przez pomocnika Górnika.

98'
Cierzniak wykorzystał swoje atuty na przedpolu. Goalkeeper świetnie wyszedł do zawiesiny od Angulo.

97'
Dąbrowski zaliczył faul w ofensywie. Legia chwilę wcześniej szukała szansy na gola, wykonując stały fragment gry.

95'
Grendel zablokowany z dystansu. Moulin faulowany w dosyć czystej sytuacji.

94'
Na pomoc pomocnikowi przyjezdnych szybko wyruszył sztab medyczny aktualnego Mistrza Polski.

93'
Michał Kucharczyk dostał piłką w twarz. Skrzydłowy warszawskiego klubu ucierpiał.

91'
Co za kontra gości!
Świetny odbiór Prijovicia, ten ładnie dograł do Kucharczyka, który idealnie przymierzył w lewy sektor bramki, ale skutecznie zainterweniował Kasprzik.

90'
Zmiana nowych graczy Legii. Ofoe już poza placem gry, a na murawę wkroczył Moulin.

90'
Zaczynamy jakże dobrze zapowiadającą się dogrywkę!

90+4'
Koniec regulaminowego czasu!
Jestem pod ogromnym wrażeniem gry gospodarzy w drugiej połowie meczu.
Zobaczymy, co przyniesie dogrywka.

90+3'
Kucharczyk soczyście kropnął z okolic pola karnego Zabrza. Silna próba pofrunęła wysoko nad poprzeczką.

90+1'
Race pojawiły się w polu karnym gospodarzy.

90'
Trzy minuty szans dla obu klubów, aby uniknąć dogrywki.

89'
Sygnalizowane uderzenie Prijovicia po składnej akcji jego zespołu. Pewnie futbolówkę w "koszyczek" przyjął Kasprzik.

87'
żółta kartka Aleksandrow zagrał dość przypadkową nakładką. Tłumaczenia nic nie dały, Bułgar zobaczył żółtą kartkę.

85'
Prijović chyba z pierwszym strzałem na bramkę. Szwajcar był nieźle kryty przez blisko ustawionego Kurzawę. Zagranie piłki głową powędrowało blisko obok prawego słupka.

84'
Kurzawa skutecznie przerwał bardzo dobrą centrę Brzyskiego od lewej flanki. Korner.

82'
żółta kartka Ofoe nie mógł dopuścić do sytuacji, że rywal jego przejdzie. Faul taktyczny musiał zostać nagrodzony w postaci kartki.

81'
Adam Danch bliski samobójczego gola. Jego zagranie głową ostatecznie powędrowało nad bramką Kasprzika. Z prawej flanki dogrywał Nikolić.

80'
Zmiana. Konrad Nowak zastąpiony przez Angulo.

79'
Na plac gry wszedł sztab medyczny zabrzańskiego zespołu.

78'
Nowak leży na murawie. Nota bene, to młody pomocnik wystąpił w sytuacji jako agresor.

76'
Nikolić posłał "siatkę" Kopaczowi. Węgier w poszukiwaniu karnego, przewrócił się w okolicach szesnastki Górnika. Arbiter nie dał się nabrać na zabieg snajpera Legii.

75'
Górnik Zabrze w roli dominatora. Przed chwileczką oglądaliśmy nieudane, prostopadłe podanie w wykonaniu Przybylskiego w kierunku Plizgi.

73'
Radosław Cierznaiak na notę przechwycił wrzutkę Cerimagicia z lewego skrzydła boiska.
Legia naprawdę bez jakiejkolwiek wizji na prowadzenie.

71'
Dawid Plizga uderzał z niełatwej pozycji. Zagranie Krystiana Nowaka z prawej flanki snajperowi nie udało się dokładnie nakryć.

70'
Zmiana. Prijović wprowadzony na boisko w miejsce Hamalainena.

69'
Nieudane wgranie piłki z lewego skrzydła w realizacji Kopacza. Środkowy obrońca dużo lepiej zachowuje się w roli kończącego dośrodkowania.

69'
Korner dla gospodarzy. Przecięty tor lotu piłki po huknięciu Przybylskiego.

67'
Nerwowość wkradła się w działania Tomasza Brzyskiego. Boczny obrońca został sfaulowany, ale już potem dał się łatwo sprowokować przeciwnikowi.

66'
Zablokowana próba Marcina Przybylskiego z dystansu. Górnik Zabrze zmobilizowany do zdobycia trzeciego gola w tym spotkaniu.

65'
Legia kompletnie zdominowana. Nie wiem, co Marcin Brosz powiedział swoim podopiecznym w przerwie...

63'
Rzeźniczak w starciu z Matuszkiem. Obaj bardzo ucierpieli.

62'
2:2! Coś niemożliwego!
Kapitalny strzał Rafała Kurzawy z kilkudziesięciu metrów. Piłka nabrała wyśmienitą rotację, a potem wleciała w okolice lewego okna.

60'
Przybylski huknął jak z armaty! Pomocnik zabrzańskiego klubu oddał strzał z dwudziestego metra. Futbolówka poleciała bardzo daleko od światła bramki Cierzniaka.

59'

58'
Znów zabrzanie zagrozili po stałym fragmencie gry. Cierzniak podwójnie wygrał bój!
Najpierw wybronił strzał Kopacza, a następnie w doskonałym stylu zatrzymał silne kropnięcie Cerimagicia z ostrego kąta.

56'
Gospodarze w natarciu. Grendel bliski dokończenia znakomitej centry od Matuszka z prawego skrzydła boiska.
Jakub Rzeźniczak dobrze zareagował w strefie.

55'
1:2! Jest kontakt!
Bartosz Kopacz zwycięski w powietrznym starciu z Dąbrowskim. Stoper Górnika Zabrze uderzył piłkę w prawy, dolny róg. Cierzniak bez szans.

53'
Maciej Dąbrowski najlepiej zachował się w szesnastce zabrzan. Środkowy obrońca idealnie wyszedł w powietrze i spróbował strzałem głową podwyższyć wynik. Jego starania zakończyły się uderzeniem wprost w rękawice bramkarza.

51'
Szukają konceptu spadkowicze z poprzedniego sezonu Ekstraklasy. Jak na razie, wszystko się rozkłada przed polem karnym Legii Warszawa.

50'
Zareagował Marcin Brosz. Maciej Ambrosiewicz został zmieniony przez Erkika Grendela.

48'
Zaskakujące uderzenie Aleksandrowa niemal z miejsca. Piłka po jego kopnięciu z kilkunastego metra powędrowała obok prawego słupka bramki.

47'
Długi wyrzut piłki z autu zaliczył Matuszek. Był chaos pod bramką Cierzniaka, jednak w porę zainterweniowała jego defensywa.

46'
Wróciliśmy!

Trochę historii w przerwie...

45+1'
Gwizdek arbitra. Koniec pierwszej połowy spotkania.
Legia pewnie kroczy po awans do 1/8 finału Pucharu Polski.
Górnik Zabrze podobał mi się przez pierwsze trzydzieści minut, ale później kompletnie się pogubił, czego efektem była strata dwóch goli.
Szkoda, że Gergel nie wykorzystał jedenastki, bo bramka dla zabrzan dałaby jeszcze nadzieje obiektywnym kibicom na jakieś emocje po przerwie.

45'
1 minuta doliczona do I odsłony gry.

44'
Jodłowiec zablokowany z dystansu. Wcześniej, Langil efektownie próbował ośmieszyć defensorów Zabrza.

42'
Karny nie zawsze jest golem! To się teraz sprawdziło! Cierzniak wybornie odczytał intencje Gergela, parując piłkę posłaną w prawy sektor bramki.

41'
Rzut karny dla ekipy Brosza!
Dąbrowski minimalny spóźniony z atakiem na piłkę.

40'
0:2!
Genialna wymiana piłki na linii: Jodłowiec - Nikolić. Węgierski napastnik idealnie uwolnił się spod opieki rywali i z ostrego kąta silnym uderzeniem pokonał Kasprzika.

38'
0:1! Obrońcy Górnika doigrali się!
Kapitalna wrzutka Aleksandrowa na głowę Hamalainena. Fiński pomocnik efektownie umieścił piłkę w lewym, dolnym rogu bramki Kasprzika.

37'
Langil dość łatwo dochodzi do sytuacji strzeleckiej. I tak było przed chwilą, lecz na szczęście dla zabrzan, strzał skrzydłowego udało się jakoś powstrzymać.

35'
Tomasz Brzyski nadział się na spóźniony blok ze strony gracza Górnika Zabrze. Oczywisty rzut wolny.

34'
Radosław Cierzniak miał chyba pierwszy kontakt z piłką. Goalkeeper Legii ekwilibrystycznie nogami odbił silną próbę Kopcza zza pola karnego.

32'
Ryzyko się opłaciło. Grzegorz Kasprzik umiejętnie wyszedł z bramki i wyłapał piłkę, do której blisko miał Langil. Pomocnik przyjezdnych zabawił się z Kopaczem.

30'
Mocne wgranie piłki z lewej flanki przez Brzyskiego. W dobrym miejscu stał Adam Danch. Stoper wślizgiem przeciął kąśliwe podanie.

28'
Pierwszoligowiec nie ma pomysłu na rozmontowanie linii defensywnej Legii.
Dawid Plizga po raz kolejny musi ratować się faulem.

26'
Dobrze zapowiadała się akcja Legii na prawym skrzydle. Kasper Hamalainen miał szansę zostać asystentem, ale w najważniejszej części akcji, podał za plecy do Nikolicia.

26'
Słychać głośne dopingi kibiców obu ekip.

23'
Coś się zadziało...
Langil spróbował wykorzystać bierną postawę "Górników" w defensywie, uderzając z kilkudziesięciu metrów. Futbolówkę zmierzającą w prawy sektor bramki, pewnie wyłapał Kasprzik.

22'
Dawid Plizga padł na murawę po interwencji Macieja Dąbrowskiego. Nowy nabytek przyjezdnych zaliczył doskonałą obronę. Nie było mowy o jedenastce dla zabrzan.

20'
Cerimagić na bardzo małym spalonym. Dobra praca bloku defensywnego "Legionistów".

19'
Ładna akcja Nikolicia z Hamalainenem. Szybkie rozegranie piłki nie przyniosło efektu. Ale potem z dystansu próbował Aleksandrow, jednak jego silne huknięcie ofiarnie zblokował jeden z defensorów.

17'
Nikolić po raz kolejny ambitnie wojował w powietrzu. Węgier pomimo wielkiej chęci, to przegrał rywalizację o górną piłkę z Kopaczem.

15'
żółta kartka Żółta kartka dla Ambrosiewicza. Za atak z ogromną premedytacją kartonik się należał młodemu pomocnikowi.

14'
Duże zagęszczenie piłkarzy w polu karnym Legii podczas stałego fragmentu gry.

13'
Aleksandrow spóźniony z próbą odbioru. Poszkodowany w tej akcji został Kurzawa. Bez kartki dla Bułgara.

12'
Kilka ładnych podań w wykonaniu graczy gości.

11'

9'
Nikolić próbował zaskoczyć Kasprzika zagraniem głową. Jego próba poleciała jednak obok prawego słupka bramki.

6'
Kurzawa niebezpiecznie wgrał futbolówkę z lewego skrzydła boiska. Piłka pechowo dla niego minęła wszystkich piłkarzy ustawionych w pobliżu bramki Cierzniaka.

4'
Kilku zawodników Legii skakało do dośrodkowania z prawego narożnika boiska. Niestety, ale żadnemu z nich nie udało się w jakikolwiek sposób dotknął piłkę głową.

3'
Cierzniak pewnie wychwycił zgranie piłki głową przez jednego z graczy Górnika Zabrze.

2'
Ofoe w niedozwolony sposób trzymał rywala. Sędzia został zmuszony do upomnienia zawodnika Legii.

1'
Marcin Przybylski z przewinieniem w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla Mistrza Polski.

*'
Zaczynamy szlagier 1/8 finału PP!

*'
Ławka rezerwowa gospodarzy: Kuchta, Wolniewicz, Szeweluchin, Grendel, Pawłowski, Angulo, Skrzypczak

*'

*'
W barwach Legii Warszawa dzisiaj zadebiutuje Maciej Dąbrowski. Środkowy obrońca niedawno grał w Zagłębiu Lubin, z którym w poprzednim sezonie wywalczył brązowy medal.