Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób wypoczywać na chorwackiej wyspie Mali Lošinj?

 W jaki sposób wypoczywać na chorwackiej wyspie Mali Lošinj?

Mali Lošinj to cudowne miasto – wyspa z zachwycającymo widokami. Najpierw było miastem portowym, jak dużo innych miast w Chorwacji. Tętniące życie toczy się tutaj w centrum: mnóstwo ludzi, łodzie, jachty, statki, knajpki, wywołująca doskonałe wrażenie roślinność. Warto wybierać się na spacer długa uliczką nad morzem.

Mali Losinj leży w dużej zamkniętej zatoce wśród pobliskich wysp, a więc w Augusti. To jedno z największych miast na wyspie na Morzu Adriatyckim. Pierwsze informacje o tym miejscu notuje się już w XII wieku. Wówczas dwanaście chorwackich rodzin przybyło na wyspę Losinj. Teraz miejsce to jest cenione za piękną przyrodę, jak i niemało zabytków nawiązujących do jego intensywnej przeszłości. Więcej informacji można odszukać na witrynie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Wśród miejsc wartych zobaczenia bez wątpienia wymieniać można: wille austriackiej arystokratycznej familii, kościół świętego Marcina zbudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku razem z fontanną z 2 delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla wspomnienia dopłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, aromatyczny ogród ziół leczniczych, pomnik Ambroza Haracica, a więc rozpoznawalnego wywodzącego się z Chorwacji botanika a także pomnik Josipa Kasmana, znanego na całym świecie śpiewaka operowego pochodzącego z tego miejsca. Już ta lista pokazuje, że Mali Losinj jest faktycznie miejscem wartym uwagi. Chorwacja już od dawna umieszczona jest na liście krajów z chęcią odwiedzanych.

Na tyle cudowne wyspy jak zaprezentowana zachęcają do odwiedzania. Miłośnicy cudownych plaż powinni oglądać takie plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, bądź Poljana. W pamięci z pewnością zapiszą się także zatoczki: Suncana, Engleza, Valdarke, czy Zabodarski. Rekomenduje się tutaj kąpiele oraz odpoczynek pod sosnowymi drzewami. Wspomniana wyspa jest perfekcyjnym miejscem na wakacje. Z pewnością, jej uroku nie można będzie zapomnieć. Abstrahując od tego, jak ktoś preferuje wypoczywać, odnajdzie tu coś w swoim guście.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz