Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób zadbać o czworonoga? Wybór karmy

 W jaki sposób zadbać o czworonoga? Wybór karmy

Kiedy w stworzonym przez nas domu mieszkają jednocześnie pies i małe dziecko, wtedy musimy pamiętać, że to nie jedynie pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, ale także może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego również względu dziecko ma obowiązek nauczyć się relacji przebywania w jednym mieszkaniu z psem, po to, żeby była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie wyłącznie karmienie, choć i to jest ważne – więcej dowiesz się na Najlepsza sucha karma dla psa. To ogromny obowiązek socjalizacyjny. Małe dzieci miewają czasem nawyk dręczenia czworonoga, nazbyt długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji należałoby, więc zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim położeniu pies będzie czuł się pewnie przed zakusami dziecka. Zdarza się również nieraz, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy też próbują włożyć im rozmaite przedmioty do uszu i nosa. Wtedy to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany i wypatruje miejsca gdzie może się schronić. By osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu kilka znaczących zasad, wedle jakich musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim warto nauczyć dziecko, by nie wpadało na czworonoga, nie ciągnęło go za uszy, czy też ogon, i nie wkładało mu do nosa różnorodnych małych przedmiotów. Należy ustalić również, że dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w pożywieniu, oraz nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Reguły te są przychylne nie tylko dla pieska, ale również dzięki nim możemy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies porządnie traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha lub także do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz