Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem dbać o ogród?

 Jakim sposobem dbać o ogród?

Organizując ogród, warto na samym początku rozdzielić go na trzy podstawowe części. Część sztandarową, wypoczynkową i gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie powinna zachodzić na drugą oraz powinny być stosownie oddzielone. Część sztandarowa, tak nazwany przedogródek to przestrzeń znajdującą się przed domem. W tym regionie wolno sadzić roślinki, jakie najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Powinny być to kwiaty oraz krzewy o długim okresie kwitnienia, bądź późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki powinny pozwolić użytkownikom na szybkie oraz bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jak sama nazwa uwypukla ma być przeznaczona na wypoczynek – znacznie więcej na wycinka drzew warszawa. Łączy się to z tym, że ma znajdywać się za budynkiem. W tej części ogrodu powinny znajdywać się takie elementy małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy znaczny trawnik gwarantujący gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najważniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu naszej działki, ze względu na znajdujące się tu obiekty. W zasadzie ta część przeznaczona jest na umiejscowienie takich szczegółów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części też wolno umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszystkie wymagane nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie powinno się odbywać w czasie, gdy trawniki są suche. Jest to podyktowane lepszym wykonaniem koszenia oraz faktem, iż trawa wówczas o wiele porządniej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Comment

  • Lubisz przesiadywać na tarasie, ale nie masz jeszcze nad nim żadnego zadaszenia Trójmiasto? My możemy zająć się budową odpowiedniego zadaszenia tarasu, zostanie ono wykonane z poliwęglanu. Będzie chronić przed deszczem i promieniami słonecznymi.

Dodaj swój komentarz