Co kupić – przyczepę lub camper?

 Co kupić – przyczepę lub camper?

Ktokolwiek, kto wybiera się w podróż razem z przyczepą kempingową, ma obowiązek zaznajomić się z odpowiednimi przepisami. Jest bo szereg rozporządzeń związanych nie tylko z jej prowadzeniem, lecz także z holowaniem takiej przyczepy w razie potrzeby – centrum kempingowe. Bez jakiegokolwiek ale wstąp, żeby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Aby nie pozostać zaskoczonym na drodze, należałoby zapoznać się w głównej mierze z przepisami zawartymi w Konwencji Wiedeńskiej. W państwach, jakie akceptowały ten dokument, obowiązywać będą takie same przepisy, tym bardziej więc należałoby je znać. Zarówno w Polsce, jak i w wielu innych europejskich krajach obowiązuje oczywiście ta konwencja.

Jednakże pierwszym krokiem, który powinniśmy zrealizować, decydując się na w ogóle na zakup czy na wypożyczenie przyczepy kempingowej, to sprawdzenie, czy będziemy mogli holować ją naszym samochodem. Auto, jakie będzie za sobą ciągnęło przyczepę, musi posiadać trochę silniejszy napęd, nie jakikolwiek pojazd wobec tego będzie się do tego nadawał.

Dodaj swój komentarz