Czego potrzebujesz do malowania? Podobrazia mają znaczenie!

 Czego potrzebujesz do malowania? Podobrazia mają znaczenie!

W życiu dużej grupy ludzi nadciąga moment, kiedy tak właściwie czują, iż mają coś do dania innym. Jedni próbują swoich sił w pisaniu wierszy, inni usilnie myślą o napisaniu powieści, a jeszcze inni odczuwają chęć zmierzenia się z farbami oraz sztalugą. To kłopotliwe, tylko nieliczni spełniają swoje marzenia i odpowiednio się realizują w tym, co robią.

Jakkolwiek wypada spróbować, ma okazję się okazać, iż ktoś ma ukryte talenty, które wcześniej nigdy się nie ujawniły. Malowanie obrazów, to zamykanie świata zewnętrznego na płótnie, zatrzymanie w czasie, ewentualnie przelanie na papier, płótno bądź inny materiał swoich fantazji, wizji, odczuć, przemyśleń – podobrazie malarskie. Aby zostać malarzem, nie potrzeba zaopatrywać się w kosztowne materiały malarskie. Jest ogromna różnica w posługiwaniu się farbkami olejnymi oraz akwarelami, temperami, akrylowymi.

Nawet nie chodzi tu o cenę, jednakowoż o trudność posługiwania się pojedynczymi farbami. By sprawić, czy damy sobie radę z pędzlem, najodpowiedniej zacząć od szkicowania ołówkiem, lub kredkami. Stawianie praktycznych linii, kreślenie zarysów, trzymanie proporcji, to czynności, których wolno się nauczyć.

Dodaj swój komentarz