Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zaburzenia lękowe u potomstwa a wizyta u psychologa

 Zaburzenia lękowe u potomstwa a wizyta u psychologa

Cechą charakterystyczną zaburzeń lękowych jest to, iż lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej określonej sytuacji. Do tej grupy zakłóceń kategoryzuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami lęku, nieraz nazywane także lękiem panicznym. O ich istocie stanowi gwałtowne pojawienie się strachu bez jakichkolwiek przyczyn.

Jego nasilenie jest tak wielkie, że czujący go człowiek zaczyna się panicznie bać – pomóc ma prawo terapia autyzmu gdańsk. Stąd także określenie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami lęku doznania emocjonalne są znacznie silniejsze od pokrewnych doznań w sytuacjach realnego zagrożenia. Napady strachu nie mają charakteru ciągłego, są w stanie jednak pojawić się często w przeróżnych odstępach czasu. Trwają od paru do kilkudziesięciu minut.

Z reguły akompaniują im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub ucisk w skroniach, a również niejednokrotnie pojawia się pocenie się i uczucie duszenia się. Postać dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za chwilę nastąpi coś złego, umrze, czy też ulegnie wypadkowi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz