Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kredyty hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma sens?

 Kredyty hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma sens?

Od roku 2009 na naszym rynku nieruchomości nastąpiło zahamowanie sprzedaży, co roku zwiększa się w związku z tym ilość nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, dotyczy to zarówno mieszkań czy domów oryginalnych, proponowanych przez deweloperów, jak również oraz tych z tak oznaczanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest sprawiona między innymi trudniejszym dostępem do kredytów hipotecznych, banki żądają większej możliwości spłacenia zaciągniętego kredytu, a w związku z tym poprawnego kryterium dochodowego – Trinity Finance. Taka sytuacja sprawia także, iż dużo domów ofiarowanych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za często nieduże finanse.

Można więc kupić relatywnie niedrogo taki dom, niemniej jednak pozostaje sprawa remontu. Powstaje w tym momencie pytanie, czy można uzyskać w banku kredyt hipoteczny nie na zakup, ale na remont takiego mieszkania. Często okazuje się, że banki nie odmawiają od razu udzielania tego typu kredytów hipotecznych, jednak jeszcze bardziej prześwietlają kredytobiorców aniżeli przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu lub mieszkania.

Sprawą najistotniejszą albowiem dla banku, obok kryterium popłatnego kredytobiorcy, jest wartość danej nieruchomości, ponieważ to jest jakkolwiek istota kredytu hipotecznego. Jeżeli w związku z tym wartość samego domu przeznaczonego do remontu jest stosunkowo nieduża, a kredytobiorca pragnie uzyskać w formie kredytu kwotę sporo wyższą, powstaje problem stosownego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach ocenienia wartości takiego domu instytucje finansowe ekspediują własnych przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu szacunkowego nieruchomości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Comment

  • Dołącz do tysięcy zadowolonych klientów naszego dom maklerski. Sprawdź co ci oferujemy i dlaczego warto wybrać nasz system. Dołącz już teraz, a jeżeli masz pytania – to my chętnie udzielimy odpowiedzi.

Dodaj swój komentarz