Terapia długoterminowa i lekarstwa przeciw depresji

 Terapia długoterminowa i lekarstwa przeciw depresji

Jest wiele odmian terapii długoterminowej, opierających się na przeróżnych podstawach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje odnaleźć głębokie korzenie przyczyn melancholii. Jej celem jest uporządkowanie długo trwających problemów z przeszłości, z którymi nie czujemy się związani. W następstwie tego nie można od niej oczekiwać szybkiej poprawy w depresji. Jednym ze sposobów terapii długoterminowej będzie psychoanaliza. Psychoanalitycy twierdzą, iż nasze kłopoty wywodzą się z przeszłości.

Kłopotom tym nie umiemy zaprzeczyć oraz nieprzerwanie pozostają one w naszej klarownej świadomości. Nasilają się one szczególnie w czasie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Przez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych nieprzyjemnych uczuć do świadomości. Celem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje komplikacje – psychoterapeuta radom. Chory, jaki rozważa taki rodzaj terapii, ma obowiązek porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Jest dużo osób zajmujących się taką terapia, lecz co poniektóre z nich mają niezwykle małe doświadczenie, w następstwie tego również swego terapeutę należy wybrać umiejętnie. Farmaceutyki przyjmowane zgodnie z zaleceniem medyka są w stanie przynieść pewną poprawę już po dwóch tygodniach stosowania.

Zwykle jednak potrzeba sześciu tygodni, żeby odczuć ich działanie. Dużo osób zażywając lekarstwa antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet uzależnienia. Diazepan nie podporządkowuje. Działają wyłącznie na osoby z depresją oraz nie powodują uczucia euforii czy odurzenia. Na czarnym rynku można, co prawda wolno nabyć wszystkie leki odurzające, ale nie wolno dostać tutaj leków typowo depresyjnych.

Dodaj swój komentarz