Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablica manipulacyjna – jak samemu taką zrobić

 Tablica manipulacyjna – jak samemu taką zrobić

Manualne zabawki doskonale sprawdzają się przy małych dzieciach. Nie tylko gwarantują one doskonałą zabawę na długie godziny, ale jednocześnie świetnie stymulują rozwój umiejętności manualnych i wyobraźnię oraz poprawiają koordynację ruchową. Dlatego też już od pierwszych lat warto o takie zabawki zadbać, a jedna z ciekawszych propozycji to różnego rodzaju tablice manipulacyjne.

Tablice tego typu mają bardzo prostą budowę, ponieważ wykonuje się je z drewnianej deski lub sklejki, z zamocowanymi różnymi elementami. To, co tablica manualna będzie w sobie mieć, przede wszystkim zależy od producenta, choć w części przypadków zrobić ją można według własnego pomysłu. Powszechnie wykorzystywane są najróżniejsze kółka zębate, suwaki, pokrętła czy przełączniki, jakie da się przekręcać, przesuwać czy zamykać. Świetnie będą się też sprawdzać elementy mające przyciski, na przykład telefony, piloty czy kalkulatory.

Natomiast do stymulacji słuchu wykorzystać można dzwonek, trąbkę czy nawet cymbałki, chociaż przy nich rodzice będą się musieli uzbroić w sporo cierpliwości. Na rynku jest dostępnych wiele różnych tablic edukacyjnych, różniących się rozmiarem, liczbą zamocowanych elementów i ich rodzajem. Podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych spraw. Kluczowe jest bezpieczeństwo dziecka, tak więc tablica edukacyjna dla dzieci nie może posiadać żadnych ostrych elementów, które mogłyby w jakiś sposób zranić. Wszystko powinno być też dobrze przymocowane, żeby nie urwało się podczas intensywnej zabawy.

Tablica powinna posiadać odpowiedni rozmiar, aby bez problemów można było wszystko dotykać i przesuwać. Nie należy jednak przesadzić z ilością zamocowanych elementów. Jest zalecane, aby tablice edukacyjne nie posiadały ich więcej niż dwadzieścia, bo wtedy dzieci wykorzystują je najbardziej efektywnie. Dobrze by było, żeby różniły się też poziomem trudności, ponieważ wtedy stanowić będą na malucha odpowiednie wyzwanie, jakie na pewno on zechce sam pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz