Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kurtyny i przegrody wykonane z PCV – gdzie są stosowane

 Kurtyny i przegrody wykonane z PCV – gdzie są stosowane

Folia PCV jest materiałem, który ma bardzo wszechstronne przeznaczenie. W dużej mierze wynika to z jego właściwości i parametrów, a te są naprawdę świetne. Po pierwsze folia PCV dobrze pochłania świetlne promieniowanie, przez co jest wykorzystywana podczas prac spawalniczych. Stosowane przy spawaniu przegrody spawalnicze mają w sobie taką folię w formie wypełnienia, dzięki czemu otoczenie jest chronione zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak również przed mogącymi się pojawić odpryskami. W przypadku przegród w zupełności wystarczy folia o grubości około połowy milimetra.

Dużo grubszej, lecz dzięki temu trwałej i wytrzymałej, potrzebują kurtyny paskowe. Kurtyny tego typu stosuje się powszechnie w najróżniejszych magazynach i sklepach. Przeważnie są w postaci pasków o szerokości kilkunastu centymetrów, umieszczonych na górze zabezpieczanego otworu. Paski są elastyczne, przez co da się je łatwo rozsunąć, a po prostu wisząc stanowią barierę podobną do drzwi.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest jego duże zabezpieczenie termiczne. Jak okazuje się bowiem, folia PCV świetnie chroni przed zmianą temperatur, dużo lepiej niż między innymi drewno. Dzięki temu nawet kilkumilimetrowej grubości paski pozwalają utrzymywać właściwą w pomieszczeniu i ograniczyć jej uciekanie. Rozmaitych zastosowań tego typu folii jest całkiem sporo, są one odporne na wodę i różne substancje chemiczne, więc sprawdzają się też dobrze do izolacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz