Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Protetyka zębisk – kiedy odwiedzić protetyka i czemu wypada ekspresowo naprawić zęby?

 Protetyka zębisk – kiedy odwiedzić protetyka i czemu wypada ekspresowo naprawić zęby?

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki czy też żuchwy w celu utrzymania protezy lub mostu. Są one wykonane z tytanu lub stopów tytanu oraz są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są niesłychanie trwałe oraz mogą służyć przez wiele lat, jeśli są stosownie użytkowane i zadbane – ortodonta warszawa. Nim zostanie założony implant, doktor stomatolog musi całkowicie zbadać stan zębów pacjenta oraz kości szczęki lub żuchwy. Co poniektórzy pacjenci nie są odpowiednimi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości bądź obecność chorób takich jak cukrzyca bądź też osteoporoza.

Metoda wszczepienia implantu jest w większości wypadków przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym oraz trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na kilka miesięcy, żeby mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant ulubiony łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę lub most. Implanty są niezwykle efektywne w uzupełnianiu brakujących zębów, jednakowoż ich cena może być dość wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów oraz lokalizacji, cena ma prawo się wahać od kilkuset do paru tysięcy dolarów. Niektóre ubezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, jednakowoż nie wszelkie, wobec tego należałoby wypróbować, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji sztampowych zębów. Pacjenci powinny szczotkować implanty tak samo jak swoje normalne zębiska.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz