Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy stanu swoich zębów

 Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy stanu swoich zębów

Większość z nas słyszy od dziecka, że koniecznie trzeba dbać o swoje zęby, najlepiej je myjąc co najmniej dwa razy dziennie. Ale nie mniej istotne jest to, aby je także regularnie sprawdzać u dentysty, co pozwoli oszczędzić różnych kłopotów. Zaleca się, żeby taki przegląd robić co najmniej raz na rok.

W części gabinetów nie będzie on nic kosztował, w pozostałych będzie trzeba za niego zapłacić coś symbolicznego. Podczas takiego przeglądu stomatolog dokładnie skontroluje stan wszystkich zębów, ale też i reszty jamy ustnej, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeżeli zostaną zauważone jakieś ubytki, to najczęściej będą one niewielkie i bardzo łatwe do wyleczenia.

Jednak jeżeli ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to ewentualne konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż 300 złotych. Lecz jeżeli taka dziura zrobi się duża i będzie trzeba wykonać leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie następny tysiąc złotych, czyli parę razy więcej. Do tego pojawić się mogą silne bóle i stan zapalny, a za tym z pewnością nikt nie tęskni. A zbyt duży ubytek w skrajnym przypadku może doprowadzić do wyrwania zęba, który niestety już nie odrośnie.

Dlatego też faktycznie należy przynajmniej raz w roku pojawić się u dentysty. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to może poszukać w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła ortodonta warszawa otrzyma listę gabinetów stomatologicznych, podczas wyboru warto kierować się opiniami klientów, które również bez żadnego problemu się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz