Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie preparaty można stosować przy atopowej skórze

 Jakie preparaty można stosować przy atopowej skórze

Jednym z częściej spotykanych problemów skórnych jest atopowe zapalenie. Powstaje ono w rezultacie nieprawidłowego funkcjonowania naskórkowej bariery, co powoduje powstanie nieprzyjemnych dolegliwości. Jest to choroba przewlekła, występująca u wielu osób przez całe życie, zależnie od okresu może przybierać różną formę. Niekiedy pojawiają się zmiany ropne, ale też i złuszczające się, suche miejsca. Wysuszenie i zaczerwienienie powoduje często swędzenie i pieczenie, co stanowi duży dyskomfort dla chorujących. Z tego też powodu ważna jest prawidłowa pielęgnacja chorej skóry, jaka znacząco może pomóc w załagodzeniu objawów, a także stosowanie się do ustalonych zaleceń.

Z pewnością unikać trzeba nieprzewiewnej odzieży, alkoholu i pikantnych potraw, czy stosowania mocniejszych środków kosmetycznych. Do pielęgnowania takiej skóry sprawdzają się dobrze dedykowane kosmetyki, takie jak na przykład dexeryl do mycia. Dzięki stosowaniu takich produktów w dużym stopniu można złagodzić dolegliwości, a w niektórych przypadkach nawet całkiem je wyeliminować. Produkty stosowane przy atopowym zapaleniu najczęściej są produkowane na wyłącznie naturalnych składnikach. Bardzo często w nich się znajduje gliceryna, dobrze zatrzymująca cząsteczki wody i zapewniająca tym samym utrzymanie wilgotności skóry. Z kolei biała wazelina często jest wykorzystywana w kosmetykach do natłuszczania, pozostawia na powierzchni naturalną ochronną warstwę.

Taka wazelina nie powoduje żadnych alergicznych reakcji, przez co zapewnia duże bezpieczeństwo w stosowaniu. Częstym składnikiem kosmetyków używanych w AZS jest także parafina, która chroni skórę przed wystąpieniem podrażnień, a równocześnie ogranicza objawy. W kosmetykach firmy dexeryl można wszystkie te składniki znaleźć, tak więc są one zalecane podczas pielęgnowania w tym schorzeniu. Dużo informacji w tym temacie można znaleźć na przykład na stronie kremy-dexeryl.pl, jeżeli ktoś będzie zainteresowany taką tematyką, to będzie mógł tam zaglądnąć i zapoznać się ze wszystkim.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz