Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opony do wózków widłowych – jakie są ich podstawowe typy

 Opony do wózków widłowych – jakie są ich podstawowe typy

Codzienne użytkowanie wózków widłowych jest związane z tym, że je regularnie trzeba serwisować. Jedną z ważniejszych rzeczy jest wymiana opon, jeśli dotychczasowe już się zbyt mocno zużyły. Opony w takich wózkach mają bardzo duże znaczenie, ponieważ wpływają na koszt obsługi takich urządzeń, lecz również na bezpieczeństwo transportowanych ładunków. Dzielą się one na dwie podstawowe grupy, to znaczy pełne i pneumatyczne. Pneumatyczne wersje bardzo podobnie wyglądają jak te, jakich się powszechnie używa w zwykłych samochodach, choć oczywiście dopasowaną są one konstrukcyjnie do charakteru pracy tych pojazdów. Stanowią one tańsze rozwiązanie, a ich dużym plusem jest duży poziom elastyczności.

Dlatego też takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do przewożenia delikatnych ładunków, jakie wymagają większej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Lubartów wykorzystywane są również na nierównych podłożach, jednak w niektórych przypadkach dość szybko się zużywają.

Z tego też powodu pomyśleć wtedy warto o zamontowaniu pełnych opon, które w środku nie mają powietrza tylko specjalny rodzaj gumy. Takie opony cechują się wysoką odpornością na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Poza tym nie ma w nich niebezpieczeństwa tego, że opona ulegnie przebiciu i trzeba ją będzie awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Lecz w przypadku takiego rozwiązania trzeba się liczyć z wyższymi wydatkami, gdyż takie modele są droższe niż pneumatyczne. Również wymienienie jest bardziej wymagające, bo używać trzeba specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz