Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy osoby niepełnosprawne mogą same kierować samochodami

 Czy osoby niepełnosprawne mogą same kierować samochodami

Niepełnosprawne osoby cały czas się spotykają z dużą ilością ograniczeń. Takie ograniczenia dotyczą chociażby życia codziennego, i związanych z tym utrudnień. Jedno z poważniejszych ograniczeń to kwestia komunikacji i przemieszczania się. Ciągłe angażowanie kogoś do pomocy to spory kłopot, a jak się okazuje na rynku jest wiele różnych rozwiązań, które w tym mogą pomóc. Jednym z popularniejszych jest sprzęt do kierowania autami, za pomocą jakiego można bezpiecznie i wygodnie jeździć. Jednym z bardziej znanych wytwórców tego typu sprzętu jest niemiecka firma Veigel, której wyroby są używane z powodzeniem w wielu krajach. Przy osobach, jakie z różnych powodów nie mogą operować nogami, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten, często znany też jako RGH, zamontowany może być w wielu markach.

Pozwala on na sterowanie hamulcem i gazem wyłącznie przy pomocy ręki, przy użyciu specjalnej dźwigni albo pokrętła. Producent tu daje kilka różnych możliwości, dzięki czemu będzie można dopasować odpowiedni mechanizm dla każdego z kierowców. Przy projektowaniu naprawdę dużo uwagi skupiono na kwestiach bezpieczeństwa. Dzięki bardzo wysokiej precyzji i niezawodności kierujące autem osoby świetnie sobie radzą nawet w przypadku pojawienia się nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Dodatkowo sam mechanizm jest wykonany w taki sposób, że nie posiada żadnych ostrzejszych elementów, jakie spowodować by mogły obrażenia przy jakimś wypadku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz